MASAŻ CIEPŁYMI STEMPLAMI

Technika masażu stemplami narodziła się w 4000 lat temu w Tajlandii. Jest to relaksacyjny masaż ciała, szczególnie polecany osobom zestresowanym i przemęczonym, żyjącym w ciągłym napięciu. Zabieg z użyciem stempli opiera się na efekcie termicznym, dzięki kojącej temperaturze stempla oraz aroma-terapeutycznym, który zawdzięczamy bezpośredniemu działaniu mieszanki ziół zawartych w stemplu. W naszym salonie, aby zintensyfikować ceremonię stemplowania, postanowiliśmy rozszerzyć ją o aspekt fizyczny – uzupełnienie zabiegu masażem manualnym.
Stemple wykorzystywane do zabiegu do mieszanka ziół, nasion, kwiatów oraz składników wzmacniających efekt masażu, m.in. ryż. Wszystkie te elementy zamknięte są w lnianych sakiewkach, które następnie są zanurzane i podgrzewane w ciepłym oleju, tak, aby wydobyć właściwości olejków eterycznych z mieszanek.
Na początku zabiegu ciało jest dotykane punktowo, bardzo powoli i delikatnie. Kiedy temperatura stempla spada, przechodzimy do intensywniejszych i bardziej dynamicznych ruchów. Dzięki temu uwolnione olejki eteryczne wchłaniają się przez rozgrzaną skórę. Masaż daje uczucie pełnego zrelaksowania, wrażenia równowagi i harmonii. Poprzez uzupełnienie zabiegu masażem manualnym, możemy także zlikwidować głębokie napięcie mięśniowe i w pełni nasycić się kojącym dotykiem.
Do ceremonii oferujemy dwa rodzaje stempli. Dla osób preferujących orzeźwiające zapachy, najlepsze będą stemple indyjskie, które stanowią połączenie aromatu trawy cytrynowej, imbiru, kardamonu i pomarańczy. Natomiast dla tych, którzy wolą korzenne zapachy, najlepsze będą stemple marokańskie z dodatkiem oczyszczającej glinki Glossoul, w których można odnaleźć nuty cytryny, słodkiej pomarańczy i cynamonu.
Masaż gorącym stemplami to idealny sposób na głęboki relaks i rozgrzanie w okresie jesienno-zimowym.
czas 90 minut, cena 250zł.